logo
Юни 19, 2018, 09:47:18 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Начало   Помощ Вход Регистрирай Към сайта  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Въпрос за хонджита  (Прочетена 1374 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Включете се в дискусията и станете част от форума [b]African Cichlids BG! [/b]
Петър Долапчиев

Плах сурикат

Подкрепям мнението! 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 14

« -: Февруари 03, 2017, 11:06:07 »

От година и половина имам четири хонджита като всички излязоха мъжки.Единият е оцветен, а другите рядко и за кратко пускат цвят.Аквариума е 240л.Въпросът ми е възможно ли е и четирите да се оцветят както трябва или да оставя само един ?
Активен
dido1
Модератор
Шака Зулу F1

*

Подкрепям мнението! 38
Неактивен Неактивен

Местонахождение: София
Публикации: 2 996

« Отговор #1 -: Февруари 03, 2017, 12:47:07 »

Само доминиращият ще бъде винаги оцветен, другите винаги ще бъдат подтиснати, освен ако не стане преврат и друг мъжки не стане доминиращ.
Остави си доминиращия, намери му женски, а останалите ги махни.
Ако аквариума е по голям и има вариант за образуване на повече територии тогава е възможно да имаш повече от един оцветен, но за 240л. варианта е нулев както и ти го наблюдаваш в момента.

Има и още един вариант, който можеш да пробваш да видиш дали ще сработи - разместваш укритията, пускаш поне 10 женски на тия 4-ри мъжкаря и наблюдаваш, точна формула няма или ще стане или не.
Активен

544л. Малави
Metriaclima sp. "Msobo" Magunga
Pseudotropheus saulosi taiwan reef
Петър Долапчиев

Плах сурикат

Подкрепям мнението! 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 14

« Отговор #2 -: Февруари 04, 2017, 10:58:15 »

Благодаря за изчерпателния отговор.И аз така си мислех ама не ми се махаха след като съм ги гледал 1.5г. с надежда че ще се оцветят.Тегава работа с тези видове които ''гълтат'' цветовете.Само един ще остане ,за този литраж май няма смисъл от повече.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

rss Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!