logo
Януари 18, 2018, 09:53:20 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Начало   Помощ Вход Регистрирай Към сайта  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: LED лента и ефект от нея  (Прочетена 1876 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Включете се в дискусията и станете част от форума [b]African Cichlids BG! [/b]
FIXX

Плах сурикат

Подкрепям мнението! 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 13

« -: Декември 13, 2016, 02:54:48 »

Колеги привет. От около година светя 230л локва с лед ленти. Стария капак се скапа и следователно дойде време за нов. Осветен е с ленти 3528 5 броя по 80см с 4.8 вата на метър. Лентите са наредени една бяла, синя, бяла, червена и накрая отново бяла. Разпределени са горе долу на цялата повърхност. ПОлучи се това: https://photos.google.com/share/AF1QipNXrEpN9u0p5-aBDeScTFyCDZaKQR99nb9xGlpPWdY2Od9UoE8bgMiwcfezFPBMqQ?key=TkxVX3Z5akplazczV1I5LXprWWhTTUVMX2VRNG1n Лентите  минават през димер и са леко димирани. Моля за мнение и идей  и за евентуално минаване на еднични диоди за по качествено осветление Усмивчица Благодаря предварително
Активен
Hwarang
Модератор
Форумен Лъв

*

Подкрепям мнението! 8
Неактивен Неактивен

Местонахождение: София
Публикации: 487

« Отговор #1 -: Декември 13, 2016, 05:27:37 »

И аз светя с лед ленти и няма проблеми, защо си сложил димери ?

Иначе единичните са по-скъпи и по-хубави. Питай Дидо за тях Намигване
Активен

115x60x55
======================      
 Tropheus sp. Black Kiriza Kaiser II F1
 Tropheus sp. Duboisi Maswa F1
 Altos calvus Black  F1
 Altos compressiceps Gold F2
 Neolamprologus leleupi Uvira F1
 Neolamprologus pulcher sp. "Daffodil" F1

=======================
 +359 898 706445
dido1
Администратор
Шака Зулу F1

Подкрепям мнението! 38
Неактивен Неактивен

Публикации: 2 996

« Отговор #2 -: Декември 13, 2016, 08:16:52 »

Идеята на ЛЕД осветлението е да намалиш консумацията на ел. енергия, безсмислено е да замениш примерно 60 вата луминисцентно с 60 вата лед осветление, иначе не виждам проблем да светиш с каквито и да било лед ленти, пури и т.н., все пак цихлидарниците нямат нужда от силно осветление, защото в повечето случаи растенията отсъстват.

п.п. при мен на 500л аквариум замених тяло с 2 пури по 30 вата или общо 60 вата с 2 шини по 12 диода или общо 24 вата, светлината е предостатъчна, даже и валиснерията си развива без проблем Намигване
Активен

544л. Малави
Metriaclima sp. "Msobo" Magunga
Pseudotropheus saulosi taiwan reef
FIXX

Плах сурикат

Подкрепям мнението! 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 13

« Отговор #3 -: Декември 13, 2016, 08:56:03 »

Дидо и на мен идеята ми е да мина на шина по възможност една за да обхвана всичките 45см ширина(мисля че може и да успея) писна ми от лентички подмянтата им и триста метра кабели Смотан защото е така https://goo.gl/photos/sicZ411njLvpSC4h6 и малко вече ме дразни Усмивчица Извинете за маркучите ама претаквах зелето хахахах Усмивчица че им беше време за смяна. Каква шини и диоди си използвал? Усмивчица
Активен
dido1
Администратор
Шака Зулу F1

Подкрепям мнението! 38
Неактивен Неактивен

Публикации: 2 996

« Отговор #4 -: Декември 13, 2016, 11:11:01 »

Това ми беше темата когато предлагах осветление, има достатъчно инфо и снимки  http://www.africancichlids-bg.com/forum/index.php?topic=8589.0

Като препоръка за цвят на осветлението ползвай само бели и сини диоди, с други цветове няма смисъл да се експериментира, защото става много шарено и неестествено, ако ще правиш морски аквариум там може и червено да се вкара.
Активен

544л. Малави
Metriaclima sp. "Msobo" Magunga
Pseudotropheus saulosi taiwan reef
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

rss Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!