logo
Юни 21, 2018, 11:53:01 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Начало   Помощ Вход Регистрирай Към сайта  
Страници: [1] 2 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Подходящ канистър?  (Прочетена 7516 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Включете се в дискусията и станете част от форума [b]African Cichlids BG! [/b]
planet_pi4

Опасна Хиена

**

Подкрепям мнението! 0
Неактивен Неактивен

Местонахождение: Германия
Публикации: 116

« -: Септември 13, 2013, 09:37:10 »

Здравейте колеги!
Скоро ще стартирам 240л. аквариум с вътрешен филтър 600л./час с 3л. обем, който си е оригинално към аквариума. Мисля да добавя като за начало един канистър. Какъв дебит и обем за медия на канистъра са подходящи в моя случай? В аквата ще се гледат м'буни.
Активен

240l. Malawi

Pseudotropheus acei luwala reef
Metriaclima sp. ''Msobo'' magunga F1
dido1
Администратор
Шака Зулу F1

Подкрепям мнението! 38
Неактивен Неактивен

Местонахождение: София
Публикации: 2 996

« Отговор #1 -: Септември 13, 2013, 10:00:44 »

Аз си падам максималист за това ще ти препоръчам един сън сън 2000л/ч, мисля че ще ти е повече от перфектен за обема, отделно че спрямо другите канистри са доста безшумни, а и има достатъчно кошници за филтърни материали.
Активен

544л. Малави
Metriaclima sp. "Msobo" Magunga
Pseudotropheus saulosi taiwan reef
Георги Василев Радулев

Плах сурикат

Подкрепям мнението! 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 23

« Отговор #2 -: Септември 13, 2013, 09:17:48 »

Колкото  по  голям  дебит  толкова  по  добре .  Зависи    каква  сума  си  отделил  и  докъде  ще  стигнат
Активен
planet_pi4

Опасна Хиена

**

Подкрепям мнението! 0
Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: Септември 13, 2013, 10:39:58 »

Сън Сън-а добре изглежда, но ме спират тези 55 вата. Мисля си нещо около 15-20 вата, но там дебита ще е по - нисък. И направо по - добре да питам за цифра на дебита, която да ме ориентира и да не падам под нея. Например 1300л./час устройва ли ме като за начало плюс вътрешния с 600л./час?
Активен

240l. Malawi

Antuni
Спонсор на форума
Африкански Гуру

Подкрепям мнението! 31
Неактивен Неактивен

Местонахождение: Varna
Публикации: 1 561

« Отговор #4 -: Септември 13, 2013, 10:44:50 »

Ухилен Ухилен Ухилен

55W са наистина множко......
« Последна редакция: Септември 13, 2013, 10:45:31 от Antuni » Активен
dido1
Администратор
Шака Зулу F1

Подкрепям мнението! 38
Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: Септември 13, 2013, 10:53:00 »

Другия вариант е да вземеш по малкия модел с 1400л/ч Намигване
Активен

544л. Малави
Antuni
Спонсор на форума
Африкански Гуру

Подкрепям мнението! 31
Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: Септември 13, 2013, 11:01:34 »

Аз имам нещо подходящо!!

Миниатюрна бубинка с роторче и кабел с размер 1.8см. Разходва само 0.7W. Мисля че е подходящо за случая. А и все пак тока поскъпва сериозно въпреки намалението с което ни ободоха ушите преди известно време.
Активен
planet_pi4

Опасна Хиена

**

Подкрепям мнението! 0
Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: Септември 14, 2013, 12:11:15 »

Спрях се на 2075 или флувал 406. Ще се радвам, ако някой сподели мнение за тези модели.
Активен

240l. Malawi

BOJO

Африкански Гуру

Подкрепям мнението! 17
Неактивен Неактивен

Местонахождение: Sofia
Публикации: 1 053

« Отговор #8 -: Септември 14, 2013, 03:32:44 »

Спрях се на 2075 или флувал 406. Ще се радвам, ако някой сподели мнение за тези модели.

Имам 3 различни модела на Ехайм и съм много доволен. Имам един малък Флувал 305 а преди ползвах ФХ5. И за тях нямам забележки. За двете марки ако стане нещо има резервни части . Моето мнение че и двете марки си заслужават . Виж предлаганите гаранции.
Активен

700 l Malavi/160 l Malavi
Vivarium Center
Гост
« Отговор #9 -: Септември 14, 2013, 09:03:13 »

Определено ако имаш възможност избери немска техника. В повечето случаи ще се откажеш от акваристиката преди да ти се наложи да използваш гаранция или резервни части, но поне ги има. Да не говорим за качество на изработка, РЕАЛЕН дебит и много по интилигентна конструкция. FLUVAL са изключително добри машини, но са малко усложнени и не позволяват голяма свобода при нареждането на медии.

Не гони голям дебит, а голяма кофа, все пак канистър в повечето случаи се използва за биологична филтрация, а не за механична. Големия дебит ще тъпче мощно детрит в кофата, а бактериите няма да усвояват качествено при този поток.
Активен
planet_pi4

Опасна Хиена

**

Подкрепям мнението! 0
Неактивен Неактивен

« Отговор #10 -: Септември 14, 2013, 09:58:47 »

Благодаря за мненията колеги. Мислих си за Флувал понеже имам един малък такъв и ми се струва качествено направен откъм материали, но наистина нямам много възможности за нареждане на пълнежа. Като гледах Ехайм ми се видяха направени от гадна евтина пластмаса, но външния вид понякога лъже. Наистина има разлика в кофите на Ехайм и Флувал и се насочих към 2075 като след време, ако е неoбходимо ще добавя още един канистър.
Активен

240l. Malawi

Antuni
Спонсор на форума
Африкански Гуру

Подкрепям мнението! 31
Неактивен Неактивен

« Отговор #11 -: Септември 14, 2013, 11:40:52 »

Да не говорим за качество на изработка, РЕАЛЕН дебит и много по интилигентна конструкция.

Не гони голям дебит, а голяма кофа, все пак канистър в повечето случаи се използва за биологична филтрация, а не за механична. Големия дебит ще тъпче мощно детрит в кофата, а бактериите няма да усвояват качествено при този поток.

Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен

В първото изречение гоним дебита..... подчертан с главни букви. А в последния абзац се оказва че не е толкова важен.......  Ако чете накой начинаещ в чудо да се види просто!!

Активен
dido1
Администратор
Шака Зулу F1

Подкрепям мнението! 38
Неактивен Неактивен

« Отговор #12 -: Септември 14, 2013, 11:48:55 »

Антъни, предполагам колегата имаше предвид, че немците дават реален дебит на филтрите, които произвеждат, докато китайците най вероятно го завишават, макар че не съм си правил експеримент с вторите и не съм мерил дали си покриват дебита, който са заявили Намигване
Активен

544л. Малави
Antuni
Спонсор на форума
Африкански Гуру

Подкрепям мнението! 31
Неактивен Неактивен

« Отговор #13 -: Септември 14, 2013, 11:54:53 »

Дидо таз тема вече я дъвкахме не отдавна ако си спомняш. Няма да се явявам сега като защитник на дръпнатите но кой е реалния всъщност. Предполагам този на празна кофа. А какъв става с пълнежите това само един собственик на канистъра може да каже. Ако го набухам само с гъби и вати до "ушите" и половината дебит няма да вади. Да не говорим след месец или два.

Ще оставя Божо да ви ги каже реалните той ги е мерил на всичките! Поне така излезе последния път. Намигване
Активен
dido1
Администратор
Шака Зулу F1

Подкрепям мнението! 38
Неактивен Неактивен

« Отговор #14 -: Септември 15, 2013, 01:08:56 »

Мда имаше такава тема, даже май и аз обещах да мерна дебита на един китаец, ама май не го направих, но със сигурност дебита е на празна кофа, без никакво съпротивление Намигване, никой няма да се ангажира да дава дебита на филтъра когато е с пълнежите Ухилен
Активен

544л. Малави
Страници: [1] 2 3   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

rss Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!