logo
Януари 18, 2018, 09:52:26 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Начало   Помощ Вход Регистрирай Към сайта  
Страници: 1 ... 3 4 [5]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Малави видео  (Прочетена 17073 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Включете се в дискусията и станете част от форума [b]African Cichlids BG! [/b]
Ivan_S

Опасна Хиена

**

Подкрепям мнението! 4
Неактивен Неактивен

Публикации: 221

« Отговор #60 -: Януари 20, 2017, 12:36:14 »

Харесва ми аквариума. Рибите се държат лежерно, а не сноват като откачени от единия до другия край на аквариума. Показват и съвсем естествено поведение, доколкото може в аквариум. Ако приемем за някаква норма около 20 риби/кв.м. (поне така съм чел, че е гъстотата на рибите в езерото) и я пренесем в аквариумите си, ще видим, че дори празния аквариум по нашите виждания, може да е пренаселен. Всеки има наблюдения за населеността и агресията, моите са следните: Аз винаги съм бил с малък обем (100 л.) и отглеждането на Мбуна в такъв обем е предизвикателство. Максимум съм имал в този аквариум 8 саулоси. Сега имам 2 (така се случи). Каква е разликата? Когато бяха 8 рибите, имах 2 мъжки и двата бяха наситено оцветени, направо блестяха. Кавги рядко е имало и всеки имаше нещо като територия. Сега, мъжкият е само един, цялото дъно е негово, но ..... рибата е бледа и пуска истински цвят само, когато тормози женската или когато хвърлят хайвер. За сметка на това, откакто са само 2 рибите в 100 л., мъжкият според мен вече минава 12 см. (преди бяха по около 10 см. на същата възраст). Защо го пиша всичко това, за да потвърдя думите на Пьотр. Пренаселеният аквариум може да няма агресия, но и няма да има много други, по-важни неща (цветове на рибите, поведение, бърз растеж, желание за размножаване и т.н.). Твърде празният, под нормата, аквариум също има негативи - повече агресия, липса на оцветяване, рибите започват да губят някои инстинкти. Така че, подкрепям мнението, че баланс се постига като има място за всички, точно по колкото е нужно, за да няма конкуренция между видовете и в самия вид. Нито празния аквариум, нито пренаселения са балансирани Усмивчица
Активен
Plamen Dimitrov

Опасна Хиена

**

Подкрепям мнението! 5
Неактивен Неактивен

Местонахождение: Шумен
Публикации: 241

« Отговор #61 -: Януари 20, 2017, 03:49:12 »

Някъде да съм споменавал за пренаселване?Половината ми риби ги гледам от три четири години и още са си в перфектно здраве и цвят,хвърлят редовно(явно съм НАЛУЧКАЛ някакъв баланс).Гледам точно Малави заради динамиката и поведението им,ако исках рибите ми да са лежерни щях да си взема Дискуси.Сигурен съм че всеки който гледа малавийци ги гледа точно за това.
Активен

Malawi 544l  180\55\55
Fossorochromis rostratus
Chilotilapia rhoadesii
Dimidiochromis compressiceps
Labidochromis caeruleus
Aulonocara Stuartgranti "Chipoka"
Aulonocara Jacofreibergi"Eureka red"
Aulonocara sp."Red dragon"
Sciaenochromis Ahli
Cyrtocara moorii
Пьотр Шпаковски
Глобален Модератор
Африкански Гуру

*

Подкрепям мнението! 25
Неактивен Неактивен

Публикации: 1 225

« Отговор #62 -: Януари 20, 2017, 04:01:53 »

https://www.youtube.com/watch?v=lqolbddz594&feature=youtu.be
Гледам клипчето на твоя аквариум - два делфина са си разделили аквата и гонят всичко живо, което плува хаотично с изключение на едно потиснато ливингстони, което стои стресирано в ъгъла. Ако това са ти представите за динамика и поведение при Малави, значи си уцелил баланса.

« Последна редакция: Януари 20, 2017, 04:10:00 от Пьотр Шпаковски » Активен
Plamen Dimitrov

Опасна Хиена

**

Подкрепям мнението! 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #63 -: Януари 20, 2017, 06:21:22 »

Точно делфините са ми най кротките риби в аквариума,ливингстони въобще нямам.Ако не си забелязал,когато застанеш пред аквариума без значение дали ще храниш или каквото и да правиш ,поведението на рибите става коренно различно,защото очакват че ще им дадеш храна.Няма какво повече да се обяснявам,тук само двама трима могат да изказват мнение,другите още търсим баланса.
Активен

Malawi 544l  180\55\55
Fossorochromis rostratus
Chilotilapia rhoadesii
Labidochromis caeruleus
Sciaenochromis Ahli
Cyrtocara moorii
Пьотр Шпаковски
Глобален Модератор
Африкански Гуру

*

Подкрепям мнението! 25
Неактивен Неактивен

« Отговор #64 -: Януари 20, 2017, 07:04:38 »

Не мисля, че има някакъв проблем да се изказва мнение от който и да е. 
Моето е, че всеки аквариум трябва да има толкова обитатели/видове колкото територии може да предложи. Няма как риби, като хаповете например, пазещи територии по няколко метра в езерото да се чувстват комфортно в аквариуми от по 500 литра. От аквариумите които знам само този на Трифон и на Андрей предлагат условия за такива видове. В останалите тези риби просто СЪЖИТЕЛСТВАТ.
Ако на теб ти харесва рибите просто да се гонят една друга няма проблем да сложиш повече видове, но ако искаш всеки мъжки да си пази собствена територия, необезпокояван от никой, да изкопае голям брачен конус например, си трябва бая обем. Точно там е красотата и динамиката на тези риби според мен.

Активен
Plamen Dimitrov

Опасна Хиена

**

Подкрепям мнението! 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #65 -: Януари 20, 2017, 08:10:55 »

На въпросния клип аз не виждам нито един хап.Явно не обичаш някой да мисли различно от теб,затова и захапа и моят аквариум.
Активен

Malawi 544l  180\55\55
Fossorochromis rostratus
Chilotilapia rhoadesii
Labidochromis caeruleus
Sciaenochromis Ahli
Cyrtocara moorii
nikolay metodiev

Африкански Гуру

Подкрепям мнението! 13
Неактивен Неактивен

Местонахождение: София
Публикации: 522

« Отговор #66 -: Януари 20, 2017, 08:15:15 »

Време е да спрете!

На единия му харесва, а на другия не!

И двамата имате какво да дадете на хобито!
Активен

0888 431431
ПРОДАВАМ SERA SAN и SERA FLORA
http://www.africancichlids-bg.com/forum/index.php?topic=6956.0

Labidochromis caeruleus
Metriaclima spec. msobo Magunga
Pseudotropheus demasoni
Melanochromis maingano
Пьотр Шпаковски
Глобален Модератор
Африкански Гуру

*

Подкрепям мнението! 25
Неактивен Неактивен

« Отговор #67 -: Януари 20, 2017, 09:18:25 »

Не разбрах в какво се състои твоето различно мислене, което не понасям. Какво точно искаше да кажеш?
Първо твърдеше, че примера с мбуната бил скучен, щото рибите не се избивали. После пък се изхвърли, че си уцелил баланса и си събрал в твоя аквариум най-доброто от поведението на малавииците. В тая връзка ми стана интересно да го видя и го коментирах. За мен не си постигнал никакъв баланс а само съжителство. Естественото поведение на тези видове го няма. Мога и да се обоснова. Преди време и аз постигнах само това в моя опит с хаповете.  Затова се и отказах да ги гледам в такива обеми, защото осъзнах че не мога да им предложа минимума.
Всъщност, няма нищо лично в тоя спор.  Не ми дреме как ще изглежда твоя аквариум, той си е твой.
На мен примера с мбуната ми харесва повече. Това е.
Активен
Plamen Dimitrov

Опасна Хиена

**

Подкрепям мнението! 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #68 -: Януари 21, 2017, 12:29:40 »

Епитети като "пренаселени чорби" или че камъните ми били изсипани с ръчна количка в аквариума и още такива към други колеги много ме подразниха.Много колеги заради такива коментари вече не влизат във форума.Лично съм те давал за пример на много начинаещи колеги,също и със фотографийте ти които сме гледали,но това ми дойде в повече.Хайде лека на всички че наистина стана много тъпо.Повече няма да пиша в тази тема.
Активен

Malawi 544l  180\55\55
Fossorochromis rostratus
Chilotilapia rhoadesii
Labidochromis caeruleus
Sciaenochromis Ahli
Cyrtocara moorii
dido1
Администратор
Шака Зулу F1

Подкрепям мнението! 38
Неактивен Неактивен

Местонахождение: София
Публикации: 2 996

« Отговор #69 -: Януари 21, 2017, 01:28:48 »

Това незнам дали е пускано, но ми допадна.

https://www.youtube.com/watch?v=zBtaq-tUjSE&t=165s
Активен

544л. Малави
Metriaclima sp. "Msobo" Magunga
Pseudotropheus saulosi taiwan reef
Пьотр Шпаковски
Глобален Модератор
Африкански Гуру

*

Подкрепям мнението! 25
Неактивен Неактивен

« Отговор #70 -: Януари 21, 2017, 06:40:15 »

Епитети като "пренаселени чорби" или че камъните ми били изсипани с ръчна количка в аквариума и още такива към други колеги много ме подразниха.Много колеги заради такива коментари вече не влизат във форума.Лично съм те давал за пример на много начинаещи колеги,също и със фотографийте ти които сме гледали,но това ми дойде в повече.Хайде лека на всички че наистина стана много тъпо.Повече няма да пиша в тази тема.
Ооооо чак сега стоплих защо се заяде с видеото в тази тема. Не било до баланса. Бил си обиден, че не ти харесах аквариума в профилната тема.
 Ми така кажи, защо писахме тонове глупости тука. Брех, чудя се как израз като изсипани с ръчна количка може да те обиди? Не знам, в такива случаи, колкото и внимателно да се изразявам май пак ще сказя лука някой път. Спомням си как отдавна много ми хареса един твой аквариум и го коментирах. Не си спомням обаче дали се обиди тогава?!
В тази връзка, моля колегите, когато не им харесва как коментирам техни аквариуми да ми пишат на лично.
Обещавам да си трия коментарите на момента.
Активен
Plamen Dimitrov

Опасна Хиена

**

Подкрепям мнението! 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #71 -: Януари 21, 2017, 10:37:05 »

Заставам зад всяка дума която съм написал.

Дидо,и на мен това ми допада доста повече.
Активен

Malawi 544l  180\55\55
Fossorochromis rostratus
Chilotilapia rhoadesii
Labidochromis caeruleus
Sciaenochromis Ahli
Cyrtocara moorii
Пьотр Шпаковски
Глобален Модератор
Африкански Гуру

*

Подкрепям мнението! 25
Неактивен Неактивен

« Отговор #72 -: Януари 21, 2017, 02:03:38 »

За да не прекъсваме забавата и отново форумът да потъне в мълчание поради моето поведение ето коментара ми който те обиди:
"Рибите са хубави, но тоя купчина камъни ми стои като изсипана от ръчна количка. Проблема е че всички са с приблизително еднакъв размер. По-добре сложи няколко големи камъка с по-дребни около тях.  
Нещо такова"
https://www.youtube.com/watch?v=Xq8HOeUqsqw
Показах го на жената и нейният отговор беше - Проблемът не е в твоя телевизор. Та се поуспокоих  
И за да са спокойни всички, обещавам да не коментирам (обиждам) повече чужди аквариуми.
Радвайте им се и де ни ве пука, какво мислят останалите
« Последна редакция: Януари 21, 2017, 02:05:09 от Пьотр Шпаковски » Активен
Plamen Dimitrov

Опасна Хиена

**

Подкрепям мнението! 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #73 -: Януари 22, 2017, 02:27:09 »

Пьотр,не ме дърпай за езика,мисля че достатъчно осрахме този форум.Ако ти е скучен живота,пиши ми на лични,ще се постарая да ти осигуря малко време.Няма смисъл да занимаваме колегита,явно ти нямаш усет.
Активен

Malawi 544l  180\55\55
Fossorochromis rostratus
Chilotilapia rhoadesii
Labidochromis caeruleus
Sciaenochromis Ahli
Cyrtocara moorii
Пьотр Шпаковски
Глобален Модератор
Африкански Гуру

*

Подкрепям мнението! 25
Неактивен Неактивен

« Отговор #74 -: Януари 22, 2017, 01:00:43 »

Дишай спокойно, аз приключих. Спорове за риби са ми интересни. Спорове за комплекси, не толкова.
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

rss Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!