logo
Септември 22, 2014, 10:15:46 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Начало   Помощ Вход Регистрирай Към сайта  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Някой използвал ли е CaCl2.2H2O- Калциев Двухлорид.  (Прочетена 2001 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Включете се в дискусията и станете част от форума [b]African Cichlids BG! [/b]
LusilSorel

Шака Зулу F1

Подкрепям мнението! 29
Неактивен Неактивен

Местонахождение: София/Велико Търново
Публикации: 2 891

« -: Декември 23, 2009, 10:27:08 »

Един приятел ми купи и каза, че използва Калциев Двухлорид. Обече засега се въздържам от използването му, защото незнам първо дали е рационално и второ какъв ефект ще даде върху качеството на водата. Винаги съм бил доста нескопосън по химия и ще съм благодарен ако някой го използвал и има някаква информация за въздействието му върху качествата на водата? (thumbsup)
Активен

Tropheus Golden Kiriza
Tropheus duboisi Maswa
Tropheus sp. Black Pemba
Tropheus sp. Black Kiriza
Tropheus brichardi Canary Cheek
Tropheus sp. Ikola
Tropheus moorii Murago
Tropheus moorii Mpulungu
Tropheus moorii Nkamba Bay-Ilangi
Tropheus Red Moliro
Petrochromis sp. Red fin Texas Longola
Petrochromis Polyodon Chinga
Petrochromis Trewavasae
Cyphotilapia Frontosa Black Widow
Spathodus Erythrodon Kigoma
Protomelas Taeniolatus Eastern Imperial
Protomelas Taeniolatus Red Empress
Хenotilapia Spilopterus Kipili
Pseudotropheus Demasoni
Melanochromis Maingano
Cynotilapia afra Cobue
hyp

Опасна Хиена

**

Подкрепям мнението! 2
Неактивен Неактивен

Местонахождение: София
Публикации: 198

« Отговор #1 -: Януари 09, 2010, 05:29:00 »

Един приятел ми купи и каза, че използва Калциев Двухлорид. Обече засега се въздържам от използването му, защото незнам първо дали е рационално и второ какъв ефект ще даде върху качеството на водата. Винаги съм бил доста нескопосън по химия и ще съм благодарен ако някой го използвал и има някаква информация за въздействието му върху качествата на водата? (thumbsup)

Аз преди тъпчех редовно във водата в растителния аквариум. Спрях, защото не ми остава време.
Вредно въздействие ако е чист - няма.
Ефект - повишава твърдостта на водата по аналогичен начин както и магнезиевият сулфат. Принципно ако се втвърдява допълнително водата по-добре е да става с двете, а не само с магнезиев сулфат. Трябва да се има впредвид, че НЕ ТРЯБВА да се прави общ разтвор на 2те, защото се утаява от образувалия се малко разтворим Калциев Сулфат (на индиански език - гипс). Демек ако искаш да втвърдяваш допълнително водата - ръгаш едното, разбъркваш, опитваш на вкус, ръгаш от другото и така Усмивчица))

Ако си направиш разтвор и експериментално изливаш по малко в аквариума с един тест за твърдост ако премериш на следващия ден ще добиеш представа в какви количества трябва да наливаш. Стига да не забъркаш в кофата, в която си бъркаш теракол с бормашината и да излееш цялата смес в аквариума всякакви други количества са не безкрайно грешни....
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

rss Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!