logo
Август 15, 2018, 06:48:14 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Начало   Помощ Вход Регистрирай Към сайта  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Инициатива за внос на техника  (Прочетена 3994 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Включете се в дискусията и станете част от форума [b]African Cichlids BG! [/b]
atsekov

Африкански Гуру

Подкрепям мнението! 17
Неактивен Неактивен

Местонахождение: София
Публикации: 1 282

« -: Октомври 26, 2009, 11:00:27 »

Колеги, днес по повод на една друга тема осъзнах, че правим голяма грешка като не споделяме достатъчно информация помежду си и не обединяваме усилията си за постигане на по-добри нива в това, с което се занимаваме.

Затова, накратко, давам идея за общ внос на техника от Китай. Ето от този доставчик : http://www.reefshops.com/. Лично съм поръчвал от там и всичко беше наред - пратката (макар и малка) пристигна навереме и при това на отлична цена. Разгледайте го и ако има достатъчно желаещи, се наемам да организирам внос.

Поздрави!
Активен

Aquariums - 1150/720l/400l/300l/120l........ 840l (coming soon)

Malawi Haplochromis:
Aristochromis Christyi
Buccochromis Rhoadesi
Chamspochromis Caeruleus
Chamspochromis Spilorhynchus
Dimidiochromis Compressiceps Gold
Nimbochromis venustus
Nimbochromis fuscotaeniatus
Stigmatochromis pleurospilus
Tyrannochromis Macrostoma
Protomelas Spilonotus Tanzania
Protomelas Taeniolatus (Namalenje)
Protomelas sp. Steveni Taiwan
Fossochromis Rostratus
Placidochromis Phenochilus Mdoka
Placidochromis Phenochilus Tanzania
Placidochromis Johnstoni

Tanganyika:
Tropheus Moorii Ilangi
bufkuz

Африкански Гуру

Подкрепям мнението! 16
Неактивен Неактивен

Местонахождение: Бургас
Публикации: 719

Malawi

« Отговор #1 -: Октомври 26, 2009, 11:19:09 »

Андрей, предложението ти е прекрасно, но искам да ти напомня, че пратки на стойност над €40 от държави извън ЕС се облагат с вносни мита. Съгласно митническите разпоредби държавата може да обложи стоката с мито дори когато обявената й стойност не надвишава посочената сума, по усмотрение на митничарите, ако преценят, че много често поръчваш един и същ артикул за кратък период от време. Така, че най-добре е всеки сам да си поръчва от посочения сайт, така поне ще избегнем митата.
Активен

∴240l Mbuna: Pseudotropheus socolofi albino, Pseudotropheus elongatus chailosi, Melanochromis cyaneorhabdos, Labidochromis (Yellow lab.)
  Equipments: Out side filter 1400l/h + uv, Wet-dry filter 900l/h, Vibration pump 3000l/h, Luminescent lamps 3*39W, Heater 300W

∴140l Mbuna:
  Equipments: Out side filter 800l/h, Wet-dry filter 450l/h, Vibration pump 3000l/h, Luminescent lamps 2*24W, Heater 200W
atsekov

Африкански Гуру

Подкрепям мнението! 17
Неактивен Неактивен

Публикации: 1 282

« Отговор #2 -: Октомври 26, 2009, 11:25:31 »

Андрей, предложението ти е прекрасно, но искам да ти напомня, че пратки на стойност над €40 от държави извън ЕС се облагат с вносни мита. Съгласно митническите разпоредби държавата може да обложи стоката с мито дори когато обявената й стойност не надвишава посочената сума, по усмотрение на митничарите, ако преценят, че много често поръчваш един и същ артикул за кратък период от време. Така, че най-добре е всеки сам да си поръчва от посочения сайт, така поне ще избегнем митата.

Съвършено наясно съм с този факт, както и с това как обикновено се заобикалят пречките (това не сте го чули). Аз нямам идеята да правим "промишлен "внос, а да се обединим за оптимизация на транспортните разходи и администрирането на процеса. Същото може да важи и при внос от Германия или други държави в ЕС. Аз например съм поръчвал успешно от http://www.aquaristikshop.com/, което пък е идеалното място за пазаруване на маркова техника. Така че, темата не визира конкретен доставчик, а по-скоро е апел за коопериране при подобни начинания.
Активен

Aquariums - 1150/720l/400l/300l/120l........ 840l (coming soon)

Malawi Haplochromis:
Aristochromis Christyi
Buccochromis Rhoadesi
Chamspochromis Caeruleus
Chamspochromis Spilorhynchus
Dimidiochromis Compressiceps Gold
Nimbochromis venustus
Nimbochromis fuscotaeniatus
Stigmatochromis pleurospilus
Tyrannochromis Macrostoma
Protomelas Spilonotus Tanzania
Protomelas Taeniolatus (Namalenje)
Protomelas sp. Steveni Taiwan
Fossochromis Rostratus
Placidochromis Phenochilus Mdoka
Placidochromis Phenochilus Tanzania
Placidochromis Johnstoni

Tanganyika:
Tropheus Moorii Ilangi
BOJO

Африкански Гуру

Подкрепям мнението! 17
Неактивен Неактивен

Местонахождение: Sofia
Публикации: 1 053

« Отговор #3 -: Октомври 27, 2009, 08:41:28 »

Идеята е отлична. Подкрепям напълно.
Активен

700 l Malavi/160 l Malavi
nixanbal
Основател на Форума
Африкански Гуру

Подкрепям мнението! 8
Неактивен Неактивен

Публикации: 2 304

Обратно към Малави...

« Отговор #4 -: Октомври 27, 2009, 10:45:46 »

И аз съм за! Вече си харесах хранилки и от двата сайта  Смотан
Активен
igra4

Опасна Хиена

**

Подкрепям мнението! 3
Неактивен Неактивен

Публикации: 190

« Отговор #5 -: Октомври 27, 2009, 11:49:40 »

Здравейте колеги.
В момента ограничението  за стойноста на пратки извън ЕС е 150 евро с включен транспорт.При внос на маркови стоки (стоки на регистрирана в България търговска марка с официален вносител )има ограничение до 10 бройки от даден артикул.Над 10 бр. се води търговско количество и подлежи на санкция от праводържател.
Иначе на всички въпроси свързани с митницата и спедицията с които мога да бъда полезен може да разчитате.
Активен

900л. Tanganyika
Cyphotilapia fronosa Blue Zaire - 7 бр.
280л. Tanganyika
Tropheus sp. "Black" Kiriza - 16 бр.
Tropheus moorii Chaitika - 15 бр.
ENERGY

Плах сурикат

Подкрепям мнението! 5
Неактивен Неактивен

Местонахождение: Пловдив/София
Публикации: 46

« Отговор #6 -: Октомври 27, 2009, 12:34:49 »

Знам че няма общо с темата, но може да ви помогне...

Преди 3 месеца си купих 2 ГПС-а на обща стойност 300лв от китайски онлайн магазин, пратиха ми го с етикет GIFT. Минава директно през БГ ПОЩИ и няма никви разправии като мита, данъци и т.н.

Ето го магазина http://www.dealextreme.com/ , гарантирам че са коректни, ако не работи го връщате по пощата и връщат парите.
« Последна редакция: Октомври 27, 2009, 12:46:02 от ENERGY » Активен

Патерицата, която кърти при търсене с ключова фраза африкански цихлиди
bufkuz

Африкански Гуру

Подкрепям мнението! 16
Неактивен Неактивен

Местонахождение: Бургас
Публикации: 719

Malawi

« Отговор #7 -: Октомври 27, 2009, 07:46:30 »

Мнооого ми харесват тези бау-бау играчки. Какви години доживяхме да си поръчваме от китайски доставчици. Стига сте давали линкове, че ще си надхвърля лимита на кредитните карти  Ухилен
Активен

∴240l Mbuna: Pseudotropheus socolofi albino, Pseudotropheus elongatus chailosi, Melanochromis cyaneorhabdos, Labidochromis (Yellow lab.)
  Equipments: Out side filter 1400l/h + uv, Wet-dry filter 900l/h, Vibration pump 3000l/h, Luminescent lamps 3*39W, Heater 300W

∴140l Mbuna:
  Equipments: Out side filter 800l/h, Wet-dry filter 450l/h, Vibration pump 3000l/h, Luminescent lamps 2*24W, Heater 200W
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

rss Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!